[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.svedsketanky.cz • Zobrazit téma - Upgrade klíče (MY00-03) za nový/hezčí (od MY04)
Právě je čtv 28. bře 2024 9:48:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


V této sekci jsou Fotonávody na různé opravy a úpravy, přidejte i Vy Váš vlastní návod. Podmínka je aby byl přehledný a srozumitelný. Pokud Vám je něco nejasné, neváhejte a ptejte se v tématech jedlotivých návodů. Poradíme!

1. Nezakládejte FLAME.
2. Mějte pochopení s laiky.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Upgrade klíče (MY00-03) za nový/hezčí (od MY04)
PříspěvekNapsal: stř 25. led 2017 9:58:10 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: stř 25. led 2017 9:54:10
Příspěvky: 1
Auto:
Bydliště:
Ahojte ve spolek, věřím, že nás "úchylů", co chceme mít naše povozy co možná nejvíc k světu (v rámci možností) v každém detailu je tady spousta. A právě proto jsem se rozhodl vytvořit návod na upgrade "ošklivého" klíče, který máme my, majitelé MY00-03, na klíč "hezký", který se vyskytuje od MY04 a výš.

Všechno to začalo brouzdáním po čínských "aukčních" serverech - záměrně nejmenuji, kde jsem našel právě klíč Volvo s planžetou za nějakých 100 Kč i s dopravou, tak jsem si řekl, že to zkusím. Po chvilce pátrání jsem na zahraničních forech našel návod právě na upgrade, tak jsem se rozhodl ho trochu upravit a hlavně přepsat do jazyka českého. Tak jdeme na to.

Co budeme potřebovat???
- především starý "ošklivý" klíč a samozřejmě nové "hezké" tělo, kam budeme transplantovat staré vnitřnosti
- šroubovák TORX T9 (75 mm)
- malý křížový šroubovák
- nůž na koberce nebo jinou podobně ostrou alternativu
- nejlépe dvě ruce a když se budeme hodně loudat, tak 1 hodinu času
- ideálně dvousložkové lepidlo vyšší kvality (není podmínou, stačí i nějaký lepší Pattex či alternativy)
- malý plastový či kovový kroužek (podložku) - rozměry a tloušťku jsem bohužel nezměřil - ta se vykrystalizuje během skládání klíče (může se lišit podle Číňana :wink: )
- bonus: malou gumičku
- nakonec nanejvíš 400 Kč (100 Kč za klíč a 300 Kč za vyřezání nového)

Po doručení balíčku z Číny budeme usilovat, abychom našli něco podobného (tedy kompletní klíč i s nevyřezanou planžetou):
Obrázek

Jako další vezmete novou planžetu a starý klíč a vydáte se za zámečníkem. Někteří vám řeknou, že to nejde, ale věřte, že jde - já to nechal dělat u člověka, který má takovou tu malou dílnu na všechno možné v jednom ze supermarketů. Tady vřele doporučuji, abyste vzali z původních klíčů ten nejméně opotřebovaný, jinak si tím zbytečně budete snižovat šance na úspěch - konkrétně u mojí čínské planžety zámečník říkal, že takhle kvalitní planžetu ještě nepotkal, takže mu to dalo trochu zabrat. Nakonec to zvládl:
Obrázek

Fajn, můžeme se přesunout dál, vezmeme starý klíč a začneme do něj pomalu řezat a ořezávat ho - já jsem ho vzal rovnou celý, nicméně teď vím, že to není potřeba, stačí vzít jen strany kolem planžety a za chvíli na jedné z nich narazíte na malou díru, ve které se skrývá tzv. "transponder" čip (čip řekne imobilizeru, že je to ten správný klíč a dovolí vám nastartovat), který je z celého procesu upgrade asi nejdůležitější a taky největší "past." Myslete na to, že klíč je obalen do dvou pouzder - měkké gumy (většinou černá barva) a pod ní ještě do plastu (do šediva) - pro porovnání - klíč v původním stavu a už ořezaný do potřebného stavu:
ObrázekObrázek

Jak jsem naznačil - po chvíli na jedné ze stran narazíte na "transponder" - jde to vidět tady:
Obrázek

Víte, že něco děláte dobře a právě tady zbystřete - musíme se k čipu dostat, nicméně ho nesmíme jakkoliv poškodit - nezkoušel jsem co všechno vydrží, ale přistupoval jsem k němu "něžně." Začneme tedy pomalu odřezávat kousky gumy a plastu, až se dostaneme k čipu natolik, že půjde skoro celý vidět:
Obrázek

Já už jsem dále nic neřezal, nicméně jsem si říkal, jak čip dostat ven - doporučuji párátko - ideální pomocník. Užší hranu jsem dal zespod čipu a pomalu začal párátko zvedat, čip šel vcelku lehce ven:
Obrázek

Nezbývalo nic jiného, než čip vyndat a dát stranou. Teď už je to brnkačka. :wink:

Starý dálkový ovladač odzbrojíte jedným šroubovákem TORX T9, otevřete, vyndáte baterku a vnitřnosti - jde to jako po másle:
ObrázekObrázek

A jdeme na toho nového elegantního fešáka... Už mu jenom dát duši... :D :wink:

Vnitřnosti ("základní desku") ze starého dálkového ovladače nemusíte jakkoliv měnit, přesně pasuje do nového klíče, co je ale důležité a na co nesmíme zapomenout, je malý kovový kus, který je spojen právě s deskou a díky kterému dostane z baterie šťávu - vyndejte jej ze starého ovladače a dejte do nového, uvidíte, že tam na něj je přímo místo (tady doporučuji pacičku, která se dotýká základní desky, lehce ohnout tak, aby více "odstávala" - tím získáte jistotu, že kontakty budou dobře spojeny):
ObrázekObrázek

Nesmíme zapomenout na transponder čip, který dáme do "menší části" nového ovladače - opět je tam na něj připraveno místo, čip dáme na své místo a pomalu zatlačíme tak, jak nám dovolí:
ObrázekObrázek

Dále vřele doporučuji někde splašit či vyrobit podložku pod planžetu - většina čínských klíčů (né-li všechny) má mezeru pro planžetu moc velkou a díky tomu tam zbytečně plandá. Já jsem šel cestou malého plastového proužku, který jsem vložil pod planžetu:
Obrázek

Tímto krokem už máte vlastně vyhráno. Teď už jen klíč sestavit - rozdělil bycho ho na dvě části - malá, která drží planžetu - tady se na chvíli zastavíme - než tuhle část složíte, sežeňte si trochu nějakého kvalitnějšího lepidla (já použil zbytek jakéhosi lepšího Pattexu) a před secvaknutím naneste lepidlo dle obrázku - POZOR - vyhněte se kontaktu s čipem a planžetou, aby se vám nepřilepila. Osobně jsem lepidlo nanesl na spodní díl na místa, kam ukazují šipky:
Obrázek

Druhá část je tzv. velká, kde je deska a baterie. Můžete je malou a velkou část složit zvlášť, potom se do sebe jenom zacvaknou. Nemusíte se bát žádné pasti - jenom pozor při zacvakávání planžety - tlačítko, kterým vystřeluje, je na pružině, tu musíte "natočit" správným směrem tak, aby planžeta vyskočila ven a ne dovnitř. Teď už jenom, když máte celý klíč pohromadě, tak zašroubujte jeden malý křížový šroub, vložte baterii plusovým polem ven a zacvakněte její kryt:
ObrázekObrázek

PS: Pokud chcete mít klíč opravdu věrný originálu, můžete si na kryt baterie ještě vyrobit malé těsnění, to už je jen taková třešnička na dortu:
Obrázek

Gratuluji, máte vyhráno, pokud jste vše udělali tak, jak jste měli, nejenom, že budete mít dobrý pocit, hezčí klíč, který se k autům, jejichž pořizovací cena byla většinou vysoko nad 1 milion Kč, mnohem více hodí, ale navíc by vše mělo i fungovat. :)

Držím palce a nakonec malé srovnání - před a po. :good:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz

TOPlist